Haber ve Duyurular
E-Fatura ve e-Defter Uygulamasında Kapsam Genişledi
Tarih: 24/10/2015
e-Fatura ve e-Defter Uygulamasında Kapsam Genişledi 20 Haziran 2015 tarihli Resmi Gazete’de... Devamını oku...
e-Fatura ve e-Defter
Tarih: 12/12/2013
e-Fatura ve e-Defter Link Bilgisayar, e-Defter ve e-Fatura çözümleriyle de deste... Devamını oku...
Tüm bilgisayar kullanıcılarının bilmesi gereken 10 temel kural
Tarih: 03/11/2012
Tüm bilgisayar kullanıcılarının bilmesi gereken 10 temel kural [Derleme] Tüm bilgisay... Devamını oku...
Microsoft Hotmail artık Outlook oldu
Tarih: 02/08/2012
Dev yazılım şirketi, sosyal platformlara daha uyumlu bir çevrimiçi e-posta servisi O... Devamını oku...

   Tüm haberler
Anket
Kullandığınız Link Programı
Klasik Seri
Yeni Nesil
Güneş

Geçmiş Anketler
Döviz Kurları
Uzaktan Destek

Li-Nova ERP

Broşür için tıklayınız

 

 

Güneş Sistemi Li-Nova ERP

Güneş sistemi, iş süreçlerinin her adımına cevap verebilecek şekilde tasarlanmış, yeni ekonominin ihtiyaçları doğrultusunda geliştirilmiş, Kurumsal Kaynak Planlaması, İnsan Kaynakları, Sabit Kıymetler, Üretim Yönetim Sistemi ve Web çözümleri içeren, birbiri ile entegre çalışan modüllerden oluşan bir iş yönetim sistemidir.

Hızlı ve doğru kararlar almanın giderek önem kazandığı rekabet ortamında, iş akışlarının hızlandırılması ancak sağlıklı bilgi yönetimi ile mümkün olmaktadır.

Yeni ekonominin şartlarını ve teknolojik gelişmeleri takip etmesi sayesinde güncel çözümler sunan Güneş Sistemi, iş akışlarında bütünsellik sağlayarak bilginin doğru yönetilmesini hedeflemektedir.

İşletmelerin kendi ihtiyaç ve tercihlerine göre çalışma prensiplerini belirleyebilecekleri esneklikte tasarlanan Güneş Sistemi, bilgi üzerinde kontrol yaratan güvenli yapısı, bilgiye hızlı ve kolay erişilmesini sağlayan görüntüleme teknikleri ile yeni ekonomide başarılı olmak isteyen işletmeler için bir kılavuz niteliği taşımaktadır.

Her türlü bilgiyi kaynağından alan ve bu bilgileri öngörülen noktalara ileten Güneş Sistemi; işletmelerin Satınalma, Satış, Finans, Muhasebe, Üretim gibi departmanlarının ihtiyaçlarını karşılayacak yapıda oluşturulmuştur.

Windows ortamında geliştirilen Güneş Sistemi, istemci/sunucu (client/server) mimarisi özelliği ile kullanıcı verimini arttırarak hızlı ve kolay bir çalışma ortamı sunmaktadır. Açık Veritabanı Bağlantısı (ODBC) ile değişik özelliklere sahip birçok veritabanına erişilebilmesi, nesne bağlama özelliği ile sistemdeki tüm kayıtlara OLE nesneleri bağlanabilmesi gibi özellikler işletmelerin çalışma ortamlarını zenginleştirmeleri için sunulan alternatifler arasındadır.

Güneş Sistemi; iş akışları için gerekli tüm süreçlere cevap verebilecek yapısı, Türkiye dışındaki ülkelerin mevzuatına kolayca uyarlanabilmesi sayesinde uluslararası çözümler sunan bir yönetim sistemidir.

Güneş Sistemi

Link Güneş Sistemi, orta ve büyük boy kurumların finans, üretim, satış, satın alma, planlama ve benzeri tüm iş süreçlerini bir bütün olarak ele alan bir Kurumsal Kaynak Planlaması yazılımıdır. Üretim, ticaret, sağlık, inşaat, turizm, lojistik ve akla gelebilecek tüm sektörlerdeki ihtiyaçlara göre hazırlanmış sektör bağımsız bir üründür.

Hızla küreselleşen dünyada en önemli yönetim sorunları olan;

Maliyetler nasıl daha iyi kontrol edilir ve düşürülebilir

Daha az veya sıfır stokla nasıl çalışılabilir

Masraf merkezlerine göre maliyetler nasıl ayrıştırabilir

Pazar dinamiklerine göre eldeki kaynaklar nasıl daha verimli kullanılabilir

Kurum içi süreçler nasıl daha kaliteli ve hızlı hale getirilebilir, denetlenebilir

Geçmiş dönem bilgileri nasıl daha sağlıklı değerlendirilir

İçinde bulunulan şartlar ve geçmiş deneyimlere dayanarak ileriye yönelik planlama nasıl daha iyi yapılabilir

Küresel veya yerel ağır rekabet şartlarında satışlar nasıl arttırılabilir

Karlılığın veya Pazar payının büyütülebilmesi için en iyi bilgi yönetimi nasıl yapılabilir

Darboğazlara ve atıl kalmaya yol açmayan bir nakit yönetimi nasıl yapılabilir

Sabit veya yürüyen dönemli bütçe kontrolü nasıl yapılabilir

sorularına cevap vermek üzere tasarlanmıştır.

Teknolojinin sunduğu olanaklar nerede ise onsekiz ayda bir, iki katı kapasiteye sahip olmamızı sağlamaktadır. Buna karşılık ödenen bedel ise düşme eğilimindendir.

Bu bakış açısı ile Güneş Sisteminin öngörüleri şu şekildedir.

Gelişen internet teknolojisi ile mesafelerin önemi kalmamış, uzak coğrafyalardaki şubeler, bürolar, müşteriler ve tedarikçiler aynı veritabanını paylaşabilir hale gelmiştir.

Güneş Sisteminin web özellikleri ile kurum içi, işten işe (B2B) ve işten tüketiciye (B2C) uygulamalar hayatın bir parçasıdır.

Böyle olunca;

Kurum personeli kurumun tüm işlemlerini uzaktan takip edebilir ve yönetebilir

Müşteriler ve bayiler kurumun kendilerine açık bilgilerini izleyebilir, siparişlerini, stok

Seviyelerini, fiyatları ve teslim sürelerini görebilirler

Tedarikçiler ise sundukları malların stok seviyelerini, stok devir hızlarını izleyebilirler.

Tüm bunlar herhangi bir eğitime veya özel ihtisasa gerek göstermeyen basit kullanıcı ara yüzleri gerektirmektedir. Bu eğilim Güneş Sisteminin tasarımı sırasında ele alınan en öncelikli konulardandır.

Müşteri-Kurum-Tedarikçi zinciri, yaşayan bir organizma olarak ele alındığında, Güneş Sistemi bilgiyi oluştuğu noktada, kaynağından toplamayı hedef almaktadır. Böylelikle tekrar tekrar aynı bilginin girilmesi en aza indirilerek zamandan kazanılmakta ve hatalar yok edilmektedir.

Kurum bilgisinin kurum dışındaki noktalardan veya kurum içindeki yetkisiz kişiler tarafından da girilmesine olanak sağlayan bu sistem, üstün bir evrak akış ve onaylama sistemi ile desteklenerek kağıtsız bir ortam oluşturulmaktadır.

Yoğun tempoda çalışan üst düzey kişilerin ve diğer personelin ihtiyaç duyabilecekleri tüm sonuçlar ve analizler, onların ayrıca bir talepte bulunmalarına gerek kalmaksızın istedikleri an ve istedikleri yerde ellerinde olmalıdır. Bir başka deyişle bilgi onların önüne itilmedir. Güneş Sisteminin raporlama özellikleri ve görevleri organize ederek zamanlayabilme kabiliyeti, bu talepleri karşılayabilecek şekilde hazırlanmıştır.

Güneş Sisteminin diğer özellikleri şöyle sıralayabiliriz;

Farklı ülkelerde, her büyüklükte ve her sektörden 5,000’den fazla kurum tarafından kullanılmakta ve yurt çapında yaygın bir satış sonrası danışmanlık ekibi ile desteklenmektedir.

Çeşitli ölçeklerdeki ve sektörlerdeki kullanıcılar için çok zengin parametrik bir yapı sunulmaktadır.

Gelişmiş güvenlik alt yapısı tüm yetkilendirme isteklerine cevap verebilmektedir.

Mali ve hukuki mevzuat yeni kanun ve yönetmelikler ile sürekli değişim halindedir. Link ve Link’ in tüm ürünleri bu konuda piyasanın en önde gelenidir. Çıkan mevzuat hızla ürünlere yanıltılmakta ve kullanıcılara ulaştırılmaktadır.

Güneş Sistemi içerisinde oluşturulan evraklar, diğer Güneş Sistemi veya diğer Link ürünleri kullanıcılarına e-posta yolu ile iletilebilir. Örneğin satıcının müşteriye kestiği bir satış faturası, müşteri sistemine otomatik olarak alış faturası olarak alınabilir.

Birden fazla kurumun bilgileri karşılaştırmalı ve konsolide olarak değerlendirilebilmektedir.

Hazırlanan analizler katmanlar halinde özetlenerek, en çarpıcı yönetici özetlerinden detaylara doğru kolaylıkla erişim sağlanmaktadır.


Link Güneş Sistemi

Li-Nova Ana Menu

1

2

3

4

5

6

Son Videolar

Önceki: Techno İnsan Kaynakları
Sonraki: Li-Nova Üretim Y.S.

REFERANS BİLGİSAYAR EĞİTİM HİZMETLERİ SAN. ve TİC. LTD. ŞTİ.

Çetin Emeç Bulvarı, Kabil Caddesi, 1328. Sokak (74.Sokak) No:12/3 Öveçler /Çankaya /ANKARA

Telefon : 0312 472 74 55 Fax: 0312 472 74 56

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Referans Bilgisayar